Zateplení difuzně otevřeným polystyrenem Baumit OPEN

Klasický bílý fasádní polystyren EPS70F, EPS100F a šedý Styrotherm Plus70 jsou výbornými izolanty, ale jejich faktor difuzního odporu m se pohybuje v hodnotách 20 – 40. Tyto vysoké hodnoty způsobují neschopnost propouštět vodní páry ve větší míře a stavbu tak postupně zbavit vodního kondenzátu nebo určitého % nahromaděné nebo vzlínající vlhkosti.

Společnost Baumit uvedla na trh izolanty Baumit Open Therm a Baumit Open reflect, které jsou kompromisem paropropustných a izolačních vlastností mezi polystyrenem a minerální vatou. Jejich difuzní odpor m se pohybuje v hodnotách pod 10, což zajišťuje jejich výborné paropropustné vlastnosti se zachováním výborných tepelněizolačních schopností.

Baumit Open fasádní desky nejsou jen kompromisem materiálových a izolačních vlastností, ale ceny materiálů, která se pohybuje mezi cenou polystyrenu a minerální vatou.


Baumit open desky bych doporučil na zateplení fasády všem stavebníkům, kteří uvažují o zateplení starších domů, které tvoří smíšené zdivo, kotové zdivo (vepřák, nepálená cihla), kamenné zdivo, staré cihelné zdivo, pórobetonové a škvárobetonové zdící bloky.

Doporučuji ho všude tam, kde je zabudovaná a zbytková vlhkost ve zdivu po sanačních opatřeních (např. dodatečné podřezání zdiva, sanace zdiva injektáží), která má tak možnost se přes open desky postupně odpařit. 

Plánujete zateplení fasády Vašeho domu v systému s paropropustným izolantem? Se zateplením difuzním polystyrenem máme velké zkušenosti. Podívejte se na naše REFERENCE. Rádi Vám naceníme dodávku nebo kompletní realizaci zatepleni. Zadejte nám ZDE Vaši POPTÁVKU.

 

Skladba paropropustného systému BAUMIT OPEN

Lepící malta: Baumit DuoContact

Lepicí a stěrková malta pro použití v interiéru i exteriéru, zejména pro lepení tepelně izolačních fasádních desek na podklad, pro provádění armovací a vyrovnávací stěrky s vložením sklotextilní výztužné síťoviny.


Lepící malta: Baumit OpenContact


Lepicí a stěrková malta pro lepení Baumit open fasádních desek a Baumit open fasádních desek reflect na podklad, pro provádění armovací a vyrovnávací stěrky s vložením sklotextilní síťoviny Baumit openTex v tepelně izolačním systému Baumit open.


 

 

 

Izolant: Baumit OpenThermBaumit OpenPlusBaumit OpenReflect

Polystyrenové desky Open jsou děrované po celé své tloušťce a tím zajišťují v kombinaci s tmelem Bamit OpenContact, penetrací Baumit openPrimer a Baumit NanoporTop omítkou, plně paropropustnou skladbu zateplení, které dokáže odvádět vodní páry ze zdiva přes zateplení do exteriéru.

 


Armovací tkanina: Baumit OpenTEX
Perlinka - armovací tkanina Baumit OpenTEX pro armovací vrstvu fasádních systémů Baumit OPEN.


Penetrace pod omítku: PremiumPrimmer
Základní nátěr pro vyrovnání nasákavosti podkladu a zajištění přilnavosti následně nanášených vnějších povrchových úprav (omítek)


Fasádní omítka: Baumit NanoporTOP (samočistící efekt)
 
Pastovitá tenkovrstvá omítka škrábané struktury pro exteriér i interiér. Minerální, vysoce paropropustná, zvláště odolná vůči znečištění.


Talířová hmoždinka Fischer termoz CS 8 

Talířová hmoždinka s ocelovým šroubem pro zápustnou a povrchovou montáž EPS i MW 


Polystyrenová zátka: Bílé a šedé ø 65 / 70 mm

Pro elimnaci tepelného mostu při použití talířových hmoždinek.