Zateplení fasády šedým polystyrenem Styrotherm PLUS 70 a Styrotherm PLUS 100

 

Šedý grafitový polystyren Styrotherm PLUS 70 a STYROTHERM PLUS 100 je složením bílý fasádní polystyren EPS70F s příměsí grafitových částic známých jako uhlík, které polystyren obarvují do šedé až černé barvy. Grafitové částice vylepšují tepelně izolační schopnosti a účinky fasádního polystyrenu, který má tendenci odrážet teplo zpět do zdiva. Deklarovaný součinitel tepelné vodivosti šedého EPS λ = 0,032 W.m-1.K-1 je o cca 20 % nižší, než hodnota bílého EPS 70 F, kde λ = 0,039 W.m-1.K-1´

Díky těmto lepším tepelněizolačním vlastnostem je při zachování stejného tepelného odporu možné aplikovat o 20 % tenčí izolant.

Kde byla projektována tloušťka izolantu EPS70F 10 cm, bude nyní stačit 8 cm šedého grafitového polystyrenu (např. Styrotherm Plus70).
Zachováte-li původní tloušťku navrženého izolantu, který nahradíte šedým polystyrenem, získáte o 20 % lepší tepelněizolační vlastnosti zateplovacího systému.

Cenově je šedý polystyren o 25% dražší než polystyren EPS70F.

Jeho nesporně lepší tepelně izolační vlastnosti tak snižují tloušťku zateplení fasády, což u starších domů s tloušťkou zdiva nad 40cm každý vlastník domu uvítá. Důvodem je snížení šířky ostění oken a větší světlost otvorových prvků. Šedý polystyren je vhodné použít na zateplení ostění otvorových prvků, kde není možnost použít širší izolant.


V současnosti se šedý fasádní polystyren stává materiálem s nejlepším poměrem cena / výkon a na zateplení fasády domu ho všem doporučujeme.
 


Plánujete zateplení fasády Vašeho domu v systému s šedým fasádním polystyrenem? Se zateplením fasády grafitovým fasádním polystyrenem máme velké zkušenosti. Podívejte se na naše REFERENCE. Rádi Vám naceníme dodávku nebo kompletní realizaci zatepleni. Zadejte nám ZDE Vaši POPTÁVKU.


Skladba systému CERESIT CLASSIC

 

Hloubkový penetrační nátěr CERESIT CT 17

Základní nátěr pro ošetření nasákavých podkladů před lepením obkladových materiálů, nanesením povrchových vrstev a vyrovnávacích hmot.


Lepící a stěrková malta Ceresit CT 85
 
Ceresit CT 85 je určen k lepení desek z pěnového polystyrénu a k aplikaci armovací vrstvy vyztužené síťovinou se skelným vláknem v kontaktních systémech zateplení budov. Ceresit CT 85 je modifikovaná mikrovlákny a je více odolná proti prudkému vyschnutí a následnému vzniku smršťovacích trhlin nebo vypraskání. 


Lepící pěna Ceresit CT 84

Polyuretanové lepidlo Ceresit CT 84 Express je určeno k lepení polystyrénových desek v exteriéru v kontaktních systémech zateplení budov Ceresit Ceretherm. Ceresit CT 84 Express je určeno k použití při provádění zateplovacích prací u novostaveb nebo při rekonstrukcích stávajících objektů.

 


Izolant Styrotherm PLUS 70 a STYROTHERM PLUS 100
 
Izolant na zateplení fasád Styrotherm PLUS 70, šedý grafitový polystyren má o 20% lepší tepelně izolační vlastnosti než bílý EPS 70F. Je vhodný pro zateplení obvodového pláště budovy. Tento fasádní polystyren - šedý polystyren je díky své kvalitě certifikovaný do všech zateplovacích systémů námi nabízených výrobců.


Armovací tkanina - Perlinka VERTEX R 131
 
Vertex R131 je nejlepší armovací tkanina na trhu a doporučujeme ji na zateplení fasády použít. Velmi dobře se s ní pracuje a po zabudování má velkou životnost. Její povrch je poplastovaný a chrání sklokeramickou tkaninu, před ničivými alkáliemi cementu, které jsou obsaženy ve stěrkových lepidlech.


Penetrace pod omítku Ceresit CT 16
 
Ceresit CT 16 slouží jako základní nátěr pod omítku na výztužné vrstvy s armovací sítí v kontaktních systémech zateplení budov Ceresit Ceretherm (ETICS). Je vhodný také pro nátěry tradičních omítek, betonů a pevných nátěrů.


Fasádní omítka Silikonová omítkaCeresit CT 74 
 
Omítka Ceresit CT 74 slouží k provádění tenkovrstvých dekorativních omítek na betonových podkladech, tradičních omítkách, při vnitřním použití také na sádrových podkladech, na dřevotřískových či sádrokartonových deskách atp. CT 74 lze rovněž použít jako fasádní povrchovou úpravu v kontaktních systémech zateplení budov Ceresit Ceretherm (ETICS) za použití desek z polystyrénu nebo minerální vlny.


Ceresit WhiteTeq - bílá montážní pěna
 
Vypěňování spár mezi izolanty
Kvalitní struktura a mechanická odolnost z ní činí ideální produkt pro náročné izolace v interiéru i exteriéru. Pěna má vynikající přilnavost k většině stavebních materiálů, jako je dřevo, beton, kámen, kov


Talířová hmoždinka: Bravoll PTH SX (pro tloušťku izolantu do 180 mm)
- zápustná montáž
- určena do všech podkladů 
 
Závrtná kotva: Fischer termoz SC II Ecotwist (pro tloušťku izolantu od 180 do 300 mm)

Talířová hmoždinka: Talířová hmoždinka s plastovým trnem TRUHLÁŘ TTH 
- Zápustná montáž 
- Levnější varianta pro izolanty EPS 70 f do tloušťky 140 mm


Polystyrenová zátka: Šedé ø 65 / 70 mm

Pro elimnaci tepelného mostu při použití talířových hmoždinek.