Zateplení fasády minerální vatou

 

Minerální vata z kamenných vláken je jeden z nejlepších fasádních izolantů. Důvodem je velmi dobrá paropropustnost, dobré tepelněizolační vlastnosti, nehořlavost a akustický útlum. Nevýhodou fasádní kamenné vaty je vysoká objemová hmotnost a její náročnější montáž na fasádu a podstatně vyšší cena oproti EPS izolacím a to i přes naprosto stejnou tepelně izolační vlastnost jako EPS fasádní izolanty. Díky vyšší ceně je fasádní kamenná vata používána výhradně na zateplení požárních pásů fasád a u celoplošného zateplení budov s výškou nad 30m. Nutnost zateplovat plochy fasádní vatou je nad 22,5m výšky objektu a požární pásy nad otvorovými prvky. U objektů do 12m výšky není nutné požární pásy používat.

Na otázku zdali je lepší použít fasádní polystyren nebo fasádní vatu mohu jen říci, že pokud Vám nezáleží na finanční stránce, chcete izolant s větší životností a lepšími difuzními vlastnostmi, zateplujte fasádní vatou. Pokud řešíte cenu a přesto hledáte kvalitní a funkční zateplení, použijte fasádní polystyren.

Podstatnou výhodou zateplení stěn fasádní vatou s ohledem na paropropustnost vnější povrchové úpravy (omítky) je, že ve stěně nedochází ke kondenzaci vodních par a to při jakékoliv použité tloušťce vaty. Vata je schopná postupně přenášet a vyrovnávat tok vodní páry. U zateplení fasádní vatou by měl být dodržen postupný zvětšující se tok vodních par směrem z konstrukce do exteriéru. (tj. jednotlivé skladby omítkového a zateplovacího souvrství od zdiva směrem do exteriéru by měli mít menší a menší difuzní odpor). Z toho vyplývá nutnost odstranit z fasády všechny souvrství, které by mohly bránit pozvolnému průchodu vodních par z konstrukce. Pak má zateplení vatou své opodstatnění.


 

Plánujete zateplení fasády Vašeho domu v systému s fasádní vatou? Se zateplením fasády vatou máme velké zkušenosti. Podívejte se na naše REFERENCE. Rádi Vám naceníme dodávku nebo kompletní realizaci zatepleni. Zadejte nám ZDE Vaši POPTÁVKU.


Skladba systému s fasádní minerální vatou BAUMIT WOOL

 

Lepící malta: Baumit DuoContact

Lepicí a stěrková malta pro použití v interiéru i exteriéru, zejména pro lepení tepelně izolačních fasádních desek na podklad, pro provádění armovací a vyrovnávací stěrky s vložením sklotextilní výztužné síťoviny.


Lepící a stěrková malta Baumit Duo Contact

Lepicí a stěrková malta pro použití v interiéru i exteriéru, zejména pro lepení tepelně izolačních fasádních desek na podklad, pro provádění armovací a vyrovnávací stěrky s vložením sklotextilní výztužné síťoviny v tepelně izolačním systému Baumit Duo.


 

Izolant: Knauf FKD S ThermalKnauf FKDKnauf FKD N Thermal 

Podélná orientace vláken s integrovanou dvouvrstvou charakteristikou pojená organickou pryskyřicí, v celém objemu hydrofobizovaná. Horní velmi tuhá vrstva o tloušťce do 20 mm zabezpečuje vysokou odolnost proti mechanickému namáhání a má vylepšené tepelněizolační vlastnosti.

 


Armovací tkanina: Baumit DuoTex 
Perlinka - armovací tkanina Baumit DUO pro armovací vrstvu fasádních systémů Baumit.


Penetrace pod omítku: Baumit UniPrimer 
Základní nátěr pro vyrovnání nasákavosti podkladu a zajištění přilnavosti následně nanášených vnějších povrchových úprav (omítek)


Fasádní omítka: Baumit NanoporTOP (samočistící efekt)
 
Pastovitá tenkovrstvá omítka škrábané struktury pro exteriér i interiér. Minerální, vysoce paropropustná, zvláště odolná vůči znečištění.