Zateplení fasády bílým polystyrenem EPS70F a EPS100F

Bílý fasádní polystyren EPS70F a EPS100F nejoblíbenější a nejrozšířenější tepelný izolant pro zateplení fasád. Bílý pěnový polystyren má výborné tepelněizolační vlastnosti, je lehký, tvarově stabilní, nenasákavý, do určité míry odolný proti stlačení, samozhášivý, velmi dobře se s ním pracuje, řeže a tvaruje. Je naprosto hygienicky nezávadný. Pěnová hmota polystyrenu se skládá asi ze 2% polystyrenu a 98% vzduchu. Tady je uzavřený vzduch v jednotlivých kuličkách nejlepším tepelným izolantem.

Důvodem, proč je bílý fasádní polystyren tak oblíbený a mezi stavebníky hodně využívaný tepelněizolační materiál je jeho nízká pořizovací cena a vysoká životnost při správném použití a zabudování.

Bílý polystyren doporučujeme použít pouze na suché podklad. Na podklady, kde je vlhkost minerálního podkladu více než 6% doporučujeme použít paropropustný zateplovací systém.

Polystyren lze lepit na cihly, kámen, porobeton, vápenopískovou cihlu, dřevo, ocelový plech, dřevovláknité desky a minerální omítky nebo betony.

K lepení se používají cementové lepidla, disperzní lepidla nebo speciální polyuretanovou montážní pěny s uzavřenou strukturou pórů.

Nedoporučujeme lepit bílý fasádní polystyren na zdivo vykazující větší povrchovou vlhkost, zabudovanou vlhkost nebo trvale vzlínající vlhkost, kterou provádí další jevy jako solné výkvěty, plísně, nesoudržný a sprašný podklad.

 

Plánujete zateplení fasády Vašeho domu v systému s bílým fasádním polystyrenem? Se zateplením fasády bílým fasádním polystyrenem máme velké zkušenosti. Podívejte se na naše REFERENCE. Rádi Vám naceníme dodávku nebo kompletní realizaci zatepleni. Zadejte nám ZDE Vaši POPTÁVKU.

 

Skladba systému CERESIT UNIVERSAL

 

Hloubkový penetrační nátěr CERESIT CT 17

Základní nátěr pro ošetření nasákavých podkladů před lepením obkladových materiálů, nanesením povrchových vrstev a vyrovnávacích hmot.


Lepící a stěrková malta:  Ceresit CT 80 

Lepicí a stěrková malta Ceresit CT 80 je určena k lepení desek z pěnového polystyrenu, minerální vlny s podélným i kolmým vláknem a k aplikaci armovací vrstvy vyztužené síťovinou se skelným vláknem v kontaktních systémech zateplení budov Ceresit Ceretherm (ETICS). Maltu lze použít jak pro novostavby, tak při provádění renovací fasád. 


Lepící pěna Ceresit CT 84

Polyuretanové lepidlo Ceresit CT 84 Express je určeno k lepení polystyrénových desek v exteriéru v kontaktních systémech zateplení budov Ceresit Ceretherm. Ceresit CT 84 Express je určeno k použití při provádění zateplovacích prací u novostaveb nebo při rekonstrukcích stávajících objektů.

 


Bílý fasádní polsytyren Styrotrade EPS 70F nebo Strotrade EPS 100F
 
Izolační desky z pěnového polystyrenu pro tepelnou izolaci fasád v kontaktním zateplovacím systému ETICS. Polystyren je vyroben od předního českého výrobce a je vhodný do všech EPS zateplovacích systémů v ČR.


Armovací tkanina - Perlinka VERTEX R 131
 
Vertex R131 je nejlepší armovací tkanina na trhu a doporučujeme ji na zateplení fasády použít. Velmi dobře se s ní pracuje a po zabudování má velkou životnost. Její povrch je poplastovaný a chrání sklokeramickou tkaninu, před ničivými alkáliemi cementu, které jsou obsaženy ve stěrkových lepidlech.


Penetrace pod omítku Ceresit CT 16
 
Ceresit CT 16 slouží jako základní nátěr pod omítku na výztužné vrstvy s armovací sítí v kontaktních systémech zateplení budov Ceresit Ceretherm (ETICS). Je vhodný také pro nátěry tradičních omítek, betonů a pevných nátěrů.


Fasádní omítka Silikonová omítkaCeresit CT 74 
 
Omítka Ceresit CT 74 slouží k provádění tenkovrstvých dekorativních omítek na betonových podkladech, tradičních omítkách, při vnitřním použití také na sádrových podkladech, na dřevotřískových či sádrokartonových deskách atp. CT 74 lze rovněž použít jako fasádní povrchovou úpravu v kontaktních systémech zateplení budov Ceresit Ceretherm (ETICS) za použití desek z polystyrénu nebo minerální vlny.


Ceresit WhiteTeq - bílá montážní pěna
 
Vypěňování spár mezi izolanty
Kvalitní struktura a mechanická odolnost z ní činí ideální produkt pro náročné izolace v interiéru i exteriéru. Pěna má vynikající přilnavost k většině stavebních materiálů, jako je dřevo, beton, kámen, kov


Talířová hmoždinka: Bravoll PTH SX (pro tloušťku izolantu do 180 mm)
- zápustná montáž
- určena do všech podkladů 
 
Závrtná kotva: Fischer termoz SC II Ecotwist (pro tloušťku izolantu od 180 do 300 mm)

Talířová hmoždinka: Talířová hmoždinka s plastovým trnem TRUHLÁŘ TTH 
- Zápustná montáž 
- Levnější varianta pro izolanty EPS 70 f do tloušťky 140 mm


Polystyrenová zátka: Bílé ø 65 / 70 mm

Pro elimnaci tepelného mostu při použití talířových hmoždinek.