Paropropustné zateplení NEW-THERM

V roce 2013 se na trhu objevila přelomová novinka v kontaktním zateplování fasád v podobě polyuretanové izolační desky NEW-THERM. Jedná se o český patentovaný výrobek speciálně vystabilizované polyuretanové desky, který má vynikající tepelněizolační vlastnosti s větší paropropustností oproti klasických polystyrenovým izolacím.


Při porovnání tloušťky izolantu s polystyrénem o 50% a při porovnání s minerální vatou o 60%. Součinitel tepelné vodivosti l= 0, 022. Izolační desky NEW-THERM dovedou propouštět vodní páru, čímž zajišťuje dýchání izolovaného objektu. Difuze celého systému μ ≤ 20. V zateplené konstrukci nedochází ke kondenzaci vodních par (bilance zkondenzované a vypařené vlhkosti dle )(ČSN-EN-ISO-13788).

Systémové polyuretanové desky nepřijímají vodu. Lepicí a stěrkový tmel je speciálně upraven na bázi polyuretanu tak, aby zajistil prodyšnost celého systému.

Zateplovací Systém NEW-THERM celkově vykazuje vyšší odolnost vůči mechanickému poškození. Materiál je samozhášivý polyuretanový izolant. Při použití systému NEW - THERM nedochází díky menší tloušťce izolantu k zásadní změně vzhledu budovy. Polyuretanové desky jsou zdravotně nezávadné, nevylučují žádné škodliviny a dají se použít i do prostoru s potravinami (desky nejsou napadány plísněmi a trvale odolávají hnilobě).


Systém je odolný vůči hlodavcům a ptákům díky struktuře termo izolačních desek. Systémové omítky NOVALITH a ARMASIL pro povrchovou úpravu jsou nedílnou součástí systému NEW-THERM. A to díky vysoké odolnosti vůči povětrnostním vlivům, stálobarevnosti a prodyšnosti.

 

Výhody systému NEW-THERM:

  • plně prodyšný systém – zateplení, které dýchá
  • vynikající tepelně izolační vlastnosti
  • poloviční tloušťka celého systému
  • nepřijímá vlhkost
  • samozhášivý
  • odolný vůči hlodavcům a ptákům

Naše doporučení pro použití této tepelné izolace je směřováno na starší domy, novostavby a zejména na nové domy v nízkoenergetickém až pasivním standardu, kde nahradí vysokou tloušťku polysytrenu nebo jiné běžně používané tepelné izolace. New-thermem snížíte tloušťku zateplení až na polovinu oproti polystyrenu EPS70F a docílíte paropropustného zateplení domu.


Nevýhodou je vyšší pořizovací cena izolantu, která je 4x větší než u polystyrenu a 2x vyšší než u fasádní vaty. Věřím, že pro řadu stavebníků bude tento izolante nejlepším řešením jak zateplit dům difuzně otevřeným zateplovacím systémem s nízkou tloušťkou izolace, při zachování maximálních požadavků na tepelnou ochranu domu.

Plánujete zateplení fasády Vašeho domu v systému NEW-THERM? Se zateplením fasády polyuretanovou deskou NEW-THERM máme zkušenosti. Podívejte se na naše REFERENCE. Rádi Vám naceníme dodávku nebo kompletní realizaci zatepleni. Zadejte nám ZDE Vaši POPTÁVKU.


Skladba systému NEW THERM

 

Lepící a stěrková malta:  NEW-THERM ST04

ST04 je cementopolyuretanové lepidlo, speciálně vyvinuté pro NEW-THERM systém. Lepidlo ST04 vyniká svými parametry a je vyrobeno z těch nejkvalitnějších komponentů

 


Izolant: Izolant TPD-PUR 30/40 

TPD-PUR 30/40 je polyuretanový izolant (PUR), který svými unikátními technickými parametry udává nový směr v zateplování fasád. Polyuretan ve formě tvrdých stavebních desek patří nyní mezi izolanty s nejlepšími tepelně izolačními vlastnostmi a zároveň nabízí skvělou difúzi vodních par.


Armovací tkanina - Perlinka VERTEX R 131
 
Vertex R131 je nejlepší armovací tkanina na trhu a doporučujeme ji na zateplení fasády použít. Velmi dobře se s ní pracuje a po zabudování má velkou životnost. Její povrch je poplastovaný a chrání sklokeramickou tkaninu, před ničivými alkáliemi cementu, které jsou obsaženy ve stěrkových lepidlech.


Penetrace pod omítku: Armasil Putzgrund, Novalith Putzgrund

ARMASIL Putzgrund, NOVALITH Putzgrund penetrace nám sjednocuje a připravuje podklad pro aplikaci finální omítky.


Fasádní omítka: Silikonová (Armasil) nebo silikátová (Novalith)

ARMASIL Putz z KABE farben, je silikono-pryskyřičná omítka, která má vynikající stavebně-fyzikální hodnoty s vysokou ochranou před povětrnostními vlivy. 
NOVALITH Putz z KABE farben, je speciálně upravená silikátová omítka s technologií APS. Tento produkt vykazuje vynikající odolnost proti povětrnostním vlivům.


Talířová hmoždinka: Bravoll PTH SX (pro tloušťku izolantu do 180 mm)
- zápustná montáž
- určena do všech podkladů 
 

Talířová hmoždinka Fischer termoz CS 8 

Talířová hmoždinka s ocelovým šroubem pro zápustnou a povrchovou montáž.


Polyuretanová zátka ø 70 mm

Pro elimnaci tepelného mostu při použití talířových hmoždinek.